home   •   colofon Mobiele versie Kunst, Cultuur & uitgaan in Wageningen Cultuur in Wageningen op YouTube Cultuur in Wageningen Hyves Linkedin Groep Kunst, Cultuur & uitgaan in Wageningen Facebook Pagina Kunst, Cultuur & uitgaan in Wageningen RSS Feed Nieuws Kunst, Cultuur & uitgaan in Wageningen

English Deutsch Francais Espanol Portugues Italiano Nederlands

Feestelijke ondertekening huurcontract Junushoff

Gisteravond is in de Panoramabar van theater Junushoff een klein feestje gevierd rond de ondertekening van het huurcontract door gemeente Wageningen en theater Junushoff. Voorafgaand aan de voorstelling ‘Saint Amour Italia’ met als thema de liefde, tekenden wethouder Lex Hoefsloot en Junushoffbestuurders Jo Hautvast en Leo Klep het contract waar sinds 1984 over onderhandeld is. “Met een beetje gevoel voor theater zou je dit een liefdesverklaring tussen gemeente en Junushoff kunnen noemen”, aldus adjunct-directeur Dorien van de Laak.

foto: Rita van Biesbergen

Voorzitter Jo Hautvast benadrukte dat de voornaamste winst de goede samenwerking tussen gemeente en Junushoff is. “We zijn zeer verheugd dat het College van B&W zich zo positief opstelt en zich ervoor inzet Junushoff toekomstbestendig te maken” zei hij in zijn korte toespraak waarin hij ook de keuze van het bestuur voor de nieuwe duo-directie toelichtte.

Na een grondige sollicitatieprocedure heeft het bestuur in november van vorig jaar besloten dat de gewenste kandidaat er niet bij was. “Dat was een moeilijke beslissing”, aldus Hautvast, “maar we vonden dat we overtuigd zouden moeten zijn van een kandidaat en dat was niet zo .” Eind januari is het bestuur ingegaan op een voorstel van voormalig directeur Loek Buys en interim-directeur Dorien van de Laak om de directie als duo in te vullen. De directietaken zijn verdeeld tussen hen beiden en ze zullen ieder twee dagen bij Junushoff aanwezig zijn. Hautvast: “Het bestuur kiest in volle overtuiging voor een vertrouwde directie, twee mensen die zich al bewezen hebben en die elkaar uitstekend zullen aanvullen. Wegens succes geprolongeerd.”

Wethouder Hoefsloot toaste op het huurcontract dat volgens hem het sluitstuk was van een lang proces dat bij zowel de gemeente als de Junushoff tot veel frustratie heeft geleid. “Wij vertrouwen erop dat het onderhoud van het pand in goede handen is bij Junushoff”, zei de wethouder. “Het past in het beleid van B&W om het cultureel ondernemerschap bij het theater te stimuleren.” Hij liet weten dat bij de gemeente grote steun is voor de keuze voor de nieuwe directie. “Ik verheug me op de samenwerking”.

 
Stuur door

    - eerder gepubliceerd:

    Get Adobe Flash player